Jūsų namų virdulys

virdulys1Geriate kavą ir arbatą tai turbūt turite ir virdulį. O koks virdulys naudojamas Jūsų namuose? Greičiausiai toks kokį kažkas padovanojo ar kokį nupirko žmona. bet ar pagalvojote koks jis reikalingas? Jei namuose kūrenate malkinę krosnį ar židinį tai turbūt nėra prasmės papildomai naudoti elektrą virdulio kaitinimui. Tokiu atveju geriausia nusipirkti paprastą virdulį su švilpuku, kuris praneš apie užvirusį vandenį. Jei namuose neturite tokio pečiaus tada reiks naudotis elektriniu. Bet renkantis elektrinį virdulį svarbus elektros taupymas, nes vandenį kaitinti juo pakankamai brangu. Neprotinga kaisti didelį virdulį dėl vieno puodelio kavos. Taip netaupote nei laiko nei pinigų. Nes didelis vandens kiekis ilgiau šils kol visiškai užvirs, o ir elektros sąnaudos bus ženkliai didesnis. Vandens greičiausiai neišpilsite lauk, o jo likutį paliksite virdulyje. Ir po to jį vėl ir vėl virsite iš naujo. Bet dėl to smarkiai pablogės jo kokybė, nes virdamas vanduo kalkėja ir galų gale gersite kalkių mišinį.

virdulys2Tad virdulys turi būti pasirenkamas atsakingai, pagal poreikius, šeimos dydį ir naudojimo intensyvumą. Kartais verta namuose turėti net kelis virdulius. Vieną nedidelį tada kai ruošiate rytinę kavą ir didelį kai aplanko svečiai. Virdulys kaip Jūsų geriausias draugas. Pagalvokite kiek kartų per dieną jį įjungiate ir išjungiate, ypač jei turite silpnybę kavai. Virdulys turėtų b9ti perkamas su ilgu garantiniu laikotarpiu, nes kaip taisyklė jie nuolat sugenda pasibaigus garantiniam periodui. virdulys3Tai ypač aktualu kalbant apie elektrinius virdulius.  Pigiausią virdulį su gera akcija galima nupirkti ir už dvidešimt litų. Bet atitinkamas bus ir jo tarnavimo laikas. O garantija sieks tris ar šešis mėnesius. Perkant virdulį visiškai nesvarbus jo naudingumo koeficientas. Nes visa elektros energija paverčiama šiluma. Jis praktiškai siekia šimtą procentų. Virdulį sudaro šios pagrindinės dalys: korpusas, kaitinimo elementas, temperatūros (išsijungimo) jutiklis. Dažniausiai sugenda kaitinimo elementas arba pats korpusas pradeda leisti vandenį. Ir vienu ir kitu atveju virdulio niekas nebetaiso, o jį tiesiog keičia nauju. Tad ilgaamžiškumas tiesiogiai priklauso nuo kokybės. Tiek padrikos informacijos. Gal kam pravers.

Kiek kainuoja kompiuteris?

Klausimas kiek kainuoja kompiuteris tam tikru gyvenimo periodu tampa svarbus daugeliui mūsų. Kadangi dažnai neturime supratimo kokio kompiuterio norime važiuojame į kompiuterių saloną ir perkame tai ką mums siūlo konsultantas. Bet ar elgiamės teisingai? Dažniausiai – ne. Konsultanto tikslas yra parduoti Jums kuo brangesnį gaminį, o ne išsiaiškinti ko išties reikia. Kalbant paprastai yra dvi pagrindinės tiesos: 1 – darbui užtenka labai paprasto kompiuterio. 2 – galingo kompiuterio reikia jei žaisite žaidimus arba dirbsite su grafikos programomis – montuosite video įrašus, braižysite trimačius brėžinius. Bet jei kompiuterį pirksite būtent žaidimams tai greičiausiai pigiau bus įsigyti žaidimų konsolę kuri nepasens taip greit kaip kompiuteris. Bet gerai konsolei reikalingas ir geras televizorius. Kita vertus televizorių namie turime visi.