Vardiniai automobilių numeriai

Gatvėse turbūt visiems teko matyti varinių automobilių numerių. Iš pradžių pykdavau ant jų. Sakydavau, kodėl jie neglai būti kaip visi… Kodėl jų teisės kitokios ir t.t. O dabar aš tuo itin džiaugiuosi. Važiuojant gatvėje jau gali apsakyti daug ką apie žmogų, jo būdą, charakterį ir t.t. O kai matai žmogų žinai ko iš jo galima tikėtis – draugiškumo, agresyvumo, pykčio ir t.t. O kad jie brangūs tai išvis nuostabu. Juk jei numeriai brangūs, tai reiškia už juos sumokėjo Regitrai. O tai vienaip ar kitaip valstybinė įmonė. Gerai, kai oficialiai sumokami dideli pinigai ir paremiama valstybė. Na ir gerai, kad tai nėra tiesiogiai valstybei. Kad ir tai pačiai regitrai – pagerės egzaminavimo sąlygos, pagerės automobilių registravimo tvarka ir t.t. Gal ir perdaug išsišokau čia su savo norais, bet stengiuosi įžvelgti kažką optimistiško. Juk artėja šildymo sezonas, reiks mokėti už šildymą tai va ir žvalgausi ką čia optimistiško pasakius, kaip nuotaiką aplinkiniams praskaidrinus… O gal tarp šio blogo skaitytojų yra ir vardinių numerių savininkų?

Elektriniai šildytuvai

O dabar tiesiog papasakosiu kokių per gyvenimą teko matyti elektrinių šildytuvų. Kadangi gyvenu šiame pasaulyje pakankamai ilgai teko matyti visko daug ir įvairaus. Pradėsiu nuo sovietinių šildytuvų. Sovietiniai elektriniai šildytuvai pasižymi tuo, kad jie masyvūs metaliniai. Bet dėl to kalti ne rusai, o laikmetis. Tais laikais tiesiog nebuvo išvystyta plastiko pramonė nei Rusijoje nei visame pasaulyje. Tais laikais buvo daug prekybininkų kioskelių. Juos šildyti nebuvo jokio kito būdo kaip elektra, o vietos ten taip pat nebuvo. Dėl to ten naudojami šildytuvai plokštės. Toks šildytuvas itin geras ir patogus kai reikia ką nors džiovinti (dažniausiai drabužius). Tai didelis šylantis paviršiaus plotas. tradicinis sildytuvas

Mažiausiai pasikeitė ir populiarumą vis dar išlaiko tepaliniai šildytuvai. Jų sekcijos užpildytos tepalu. Dėl to jie lėčiau įšyla, bet ir šilumą išlaiko ilgai ir net išjungus šildytuvą dar ilgą laiką skleidžia šilumą. Be to jų paviršius neįkaista taip stipriai, nesimato atviro kaitinimo elemento ir dėl to sumažėja pavojus gaisrui. Dėl chemijos pramonės revoliucijos itin plačiai pradėti naudoti plastiko korpuso šildytuvai. Ir kažin ar tai gerai. Privalumas tik tas, kad juos lengviau transportuoti ir pigesnis pagaminimas. Bet būna, kad šildytuvas išsilydo ir pats sukelia gaisrą tapdamas dideliu gaisro židiniu. Šiuo laikotarpiu populiarūs šildytuvai – ventiliatoriai. Tokie ventiliatoriai tiesiog sklaido šilumą ir ji greičiau pasklinda namuose. Sudarydama didesnį šilumos įspūdį, palaikydama kambaryje oro maišymąsi ir konvekciją. Šiandien yra modernių šildytuvų kurie turi termostatus ir patys įsijungia kai atšąla kambario oras. Jie taip pat gali jungiami prie bendro namų kondicionavimo pulto ar tiesiog prie išmaniųjų telefonų. Technologijų tobulėjimui ribų nėra ir kažin ar greit bus.

O kokie gi trūkumai naudojantis elektriniais šildymo prietaisais? Yra trys esminiai trūkumai – elektros energijos tiekimo stabilumas, elektros energijos kaina ir gaisro pavojus. Šildymas elektra yra pats brangiausias iš visų šildymo būdų. O dingus elektrai nelieka nieko kito kaip tiesiog kentėti ir šalti. Jei tokie dideli trūkumai tai kodėl šie prietaisai tokie populiarūs. Jie populiarūs ne kaip pagrindiniai šildymo įrenginiai, o kaip papildomi įrenginiai naudojami rudenį prieš pat žiemą ar pavasarį kai šildymo sezonas jau pasibaigęs, bet pasidaro vėsoka. O jei šildymo prietaisus naudoti kaip pagrindinius tai privalumų irgi esama – nereikia vedžioti radiatorių, nereikia statyti dūmtraukių, jų valyti. Nereikia ir kuro sandėliuoti. Juk dujoms reikia rezervuaro arba reikia kaupti jų balionus. Jei šildote malkomis ar granulėmis riekia jų saugojimo vietos. Kurą riekia atsinešti, valyti pečių, jį kurti, kurstyti. Elektrinis šildymo prietaisas reikalauja mažiausios priežiūros. Tačiau tai nereiškia, kad elektrinį šildytuvą saugu palikti tiesiog įjungtą vieną. Priešgaisrinės saugos taisyklės tai griežtai draudžia. \

Kodėl traukia keistenybės?

Kodėl norime žiūrėti orus vedamus Naglio Šulijos? Todėl, kad jis tai daro išskirtinai, nestandartiškai ir visai nepanašiai kaip dauguma kitų vedėjų. O kodėl mus tai traukia? Gal todėl, kad pasaulyje visi turime vienodėjimo problemą? Vyrai moteriškėja, moterys vyriškėja. Visi norime važinėti BMW ar Mercedes Benz ir būtinai naujausiu modeliu. Juk mums visiems tai vienodai gražu ir nuostabu. Geriausi pasaulio automobiliai… Tiesiog apgailėtina. Gerai, kad visi neturime pinigų tai bent kažkiek įdomumo atsiranda. Dar vienas požymis su mašinomis – visi norime juodų automobilių. Juk mes visi tokie dideli banditai. O kaip su Mobiliaisiais. Kur dingo įvairovė? Visiems reikia vieno vienintelio naujausio Iphone modelio ar naujausios serijos samsungo.  O kad labiau paskatintų mus pirkti gamintojai sugalvojo ir dar gudresnių variantų – telefonai nebeturi modelių. Tiesiog Iphone 1…2…3…4…5…6 Tai tam, kad jei netyčia praleistumėte kažkurį modelį, suprastumėte kaip negerai padarėte ir koks nevykėlis esate. Na gal čia šaržuotai, bet pasaulis darosi pernelyg vienodas ir jau pasąmoningai norisi kažko naujo, įdomaus, netradiciško. Linkiu visiems nebijoti būti savimi ir nebūti vienodais.

Alkotesteris ir alkoholis už vairo

Alkoholio pavojus įrodytas itin seniai. Na gal ne seniai, bet paskutiniu metu alkoholis pripažintas kaip problemų kelyje, šeimoje ir darbe kaltininkas. Dažnai dėl viso to kaltas tiesiog alkoholizmas. Kadangi alkoholizmas yra liga, ją riekia gydyti. Tačiau už vairo negalima sėsti ir išgėrus ir mažą alkoholio kiekį, nesvarbu, kad ir nesate alkoholikas. Įrodyta, kad alkoholis lėtina reakciją, mažina budrumą. Alkoholis už vairo dažnai yra avarijų kaltininkas. Dėl to alkoholio normos vairuotojams yra itin griežtos, bet skirtingose šalyse skiriasi. Skiriasi ir alkoholio normos profesionalams vairuotojams paprastiems vairuotojams, vairuotojams turintiems vairavimo stažą ir naujiems vairuotojams. breathalyzer

Jei visiškai nevartojate alkoholio galite būti tikri, kad galite vairuoti. Bet jei vartojote negalite būti tikri ar vairuoti galite. Tada belieka viena vienintelė išeitis – alkotesteris. Tai prietaisas nustatantis kiek kraujyje yra alkoholio.  Tiksliau alkotesteris parodo kiek alkoholio yra išpučiamame ore. Tačiau tai atitinka ir alkoholio kiekį esantį kraujyje. Lietuvoje vairuotojai profesionalai ir vairuotojai neturintys dviejų metų vairavimo stažo gali vairuoti automobilius jei jų kraujyje alkoholio koncentracija neviršija 0,2 promilės. Visiems kitiems vartotojams ši koncentracija negali būti didesnė kaip 0,4 promilės. Vis pasigirsta minčių, kad reiktų šią normą padaryti apskritai nulį, bet šiek tiek alkoholio organizmas gamina natūraliai. Nors kiek žurnalistai atliko tyrimų, tai nepasitvirtino. Alkoholio esama daugumoje rūgimo produktų – giroje, kefyre. Kai kurie vaistai taip pat turi alkoholio. Tačiau jo kiekiai itin maži ir visi, kas bandė tirtis savo blaivumą po šių produktų vartojimo, kraujyje rasdavo tik apskritus nulius.

Atrodo paprasta, jei gėrei tai ir nevairuoji. Jei negėrei – tada drąsiai vairuoji. Ir alkotesteris niekam nereikalingas. Bet bėda vis dėlto yra. O kada po išgertuvių galima vairuoti? Jei vakare gėrėte, tai ryte jau galite vairuoti ar dar ne?  Čia ir prasideda problemos. Kadangi policijos reidai padažnėjo tai vairuotojai vis rečiau drįsta vairuoti girti. Tačiau ryte dažnas rizikuoja. Be to rytais kartais nėra pasirinkimo. Žmogui reikia į darbą ir važiuoja… Nuo to atbaidyti gali tiesiog alkotesteris. Alkotesterį turėtų turėti kiekvienas vairuotojas kuris vartoja nors šiek tiek alkoholio. Ir tai svarbu ne tik dėl policijos. Reikia suprasti, kad išgėrus situaciją kartais vertiname neadekvačiai ir keliame pavojų sau, savo artimiesiems ir visiems kitiems eismo dalyviams. Reiktų nusipirkti bent patį paprasčiausią alkotesterį, ir kol jis savo ekrane neparodys nulių tol už vairo nesėskite. Paklaida visada yra, tad geriau nelaukti 0,39. Reiktų sulaukti 0,00.

Kur dingo geros komedijos?

Arba aš senstu, o kartu su manimi ir visi mano draugai… Arba… Komedijos prastėja. kai atsidarau kokią seną komediją ir ją peržiūriu iškart atsigaunu, tiesiog bijau, kad pilvas plyš iš juoko. Kai atsidarau naują komediją džiaugiuosi jei tiesiog kelis kartus pavyksta nusišypsoti viso ilgo filmo metu. Tai pakankamai liūdina. Pasakykite ar aš toks beviltiškai susenęs ar pasaulis taip greitai keičiasi ar… Dar blogiau… Nebeliko gerų komedijų. Matydavau keistus Amerikos rinkai skirtus filmus, bet dabar darosi panašu, kad visi jie skirti Amerikos rinkai. Arba parašykite savo nuomonę. O jei su tuo nesutinkate, tai tai parašykite kokią gerą komediją.