Nekilnojamas turtas Vilniuje

Nekilnojamas turtas, toks kaip butai, sodybos, garažai, sklypai bei kita, šiais laikas yra labai vertingas, todėl jo kaina taip pat yra gan aukšta. Įvairaus turto kaina priklauso nuo daugelio aplinkybių. Pagrindinė iš jų yra vieta, kurioje stovi namas ar yra sklypas. Sodybų kainoms taip pat didelę reikšmę turi aplinka, tai yra kaimynai. Negalima lyginti kaime ir mieste pastatyto namo kainos, nes jos skirsis daugiau nei keliais kartais. Kuo didesnis ir svarbesnis šalies ekonomikai yra miestas, kuo jame daugiau gyventojų, tuo nekilnojamas turtas jame kainuoja daugiau. Pavyzdžiui nekilnojamas turtas Alytuje bus pigesnis nei Vilniuje, bet brangesnis nei provincijoje. Šiandien pakalbėsime apie šio turto paklausą, pasiūlą bei, žinoma, kainą didžiausiame Lietuvos mieste, bei šalies sostinėje – Vilniuje. Remiantis populiariausio skelbimų portalo skelbiu.lt duomenimis, Vilniuje parduodamas bei nuomojamas nekilnojamas turtas sudaro kiek daugiau nei ketvirtadalį visų Lietuvoje šio tipo skelbimų. Tai nėra nieko keisto, nes Vilniuje, kaip ir daugumos kitų valstybių sostinėse gyvena daugiausiai šalies gyventojų, tame mieste yra stipriausia ekonomika. Tai vieta, kur įsikūrusios geriausios aukštosios mokyklos bei pelningiausios įmonės. Todėl nenuostabu, kad ir įvairių prekių bei paslaugų pasiūla bei paklausa šiame mieste yra didžiausia.

Taigi, populiariausias nekilnojamas turtas, kaip jau minėjau yra butai, sklypai, bei privatūs namai. Todėl visiems aktualu žinoti, kiek kainuoja įsigyti ar išsinuomoti vieną iš šių patalpų. Ypatingai naudinga yra visiems būsimiems studentams, kurie baigę vidurinę mokyklą ar gimnaziją planuoja vykti mokytis į Vilnių. Kaip minėjau kaina yra gan aukšta. Pavyzdžiui, išsinuomoti vidutinį dviejų kambarių butą Vilniaus centre mėnesiui kainuoja apie 400 eurų. Todėl jei planuojate studijuoti ar dirbti Vilniuje verčiau būkite pasiruošę patuštinti savo piniginę. O jei turite rimtesnių, ilgalaikių planų apsistoti Lietuvos sostinėje ir ketinate įsigyti nuosavą būstą jums gali ir neužtekti santaupų, nes reiks pakloti tikrai apvalią sumelę. Pavyzdžiui, trijų kambarių, 67 kvadratų butas Šnipiškių rajone kainuoja vidutiniškai 80 tūkst. eurų. Na, o jei ketinate kurti šeimą ir norite erdvaus nuosavo namo, tai jums vidutiniškai kainuos daugiau nei pusę milijono litų, kas yra apie 160 tūkst. pavertus šiandienine valiuta.

Taigi, nekilnojamas turtas Vilniuje kainuoja išties daug, todėl tikriausia norint jį įsigyti gali prireikti ir banko pagalbos, kuris galėtų išduoti būsto paskolą. Žinome, jei turite labai gerai apmokamą darbą arba esate sukaupę pakankamai santaupų, būsto įsigijimas jums jokių keblumų nesudarys.