Alkotesteris ir alkoholis už vairo

Alkoholio pavojus įrodytas itin seniai. Na gal ne seniai, bet paskutiniu metu alkoholis pripažintas kaip problemų kelyje, šeimoje ir darbe kaltininkas. Dažnai dėl viso to kaltas tiesiog alkoholizmas. Kadangi alkoholizmas yra liga, ją riekia gydyti. Tačiau už vairo negalima sėsti ir išgėrus ir mažą alkoholio kiekį, nesvarbu, kad ir nesate alkoholikas. Įrodyta, kad alkoholis lėtina reakciją, mažina budrumą. Alkoholis už vairo dažnai yra avarijų kaltininkas. Dėl to alkoholio normos vairuotojams yra itin griežtos, bet skirtingose šalyse skiriasi. Skiriasi ir alkoholio normos profesionalams vairuotojams paprastiems vairuotojams, vairuotojams turintiems vairavimo stažą ir naujiems vairuotojams. breathalyzer

Jei visiškai nevartojate alkoholio galite būti tikri, kad galite vairuoti. Bet jei vartojote negalite būti tikri ar vairuoti galite. Tada belieka viena vienintelė išeitis – alkotesteris. Tai prietaisas nustatantis kiek kraujyje yra alkoholio.  Tiksliau alkotesteris parodo kiek alkoholio yra išpučiamame ore. Tačiau tai atitinka ir alkoholio kiekį esantį kraujyje. Lietuvoje vairuotojai profesionalai ir vairuotojai neturintys dviejų metų vairavimo stažo gali vairuoti automobilius jei jų kraujyje alkoholio koncentracija neviršija 0,2 promilės. Visiems kitiems vartotojams ši koncentracija negali būti didesnė kaip 0,4 promilės. Vis pasigirsta minčių, kad reiktų šią normą padaryti apskritai nulį, bet šiek tiek alkoholio organizmas gamina natūraliai. Nors kiek žurnalistai atliko tyrimų, tai nepasitvirtino. Alkoholio esama daugumoje rūgimo produktų – giroje, kefyre. Kai kurie vaistai taip pat turi alkoholio. Tačiau jo kiekiai itin maži ir visi, kas bandė tirtis savo blaivumą po šių produktų vartojimo, kraujyje rasdavo tik apskritus nulius.

Atrodo paprasta, jei gėrei tai ir nevairuoji. Jei negėrei – tada drąsiai vairuoji. Ir alkotesteris niekam nereikalingas. Bet bėda vis dėlto yra. O kada po išgertuvių galima vairuoti? Jei vakare gėrėte, tai ryte jau galite vairuoti ar dar ne?  Čia ir prasideda problemos. Kadangi policijos reidai padažnėjo tai vairuotojai vis rečiau drįsta vairuoti girti. Tačiau ryte dažnas rizikuoja. Be to rytais kartais nėra pasirinkimo. Žmogui reikia į darbą ir važiuoja… Nuo to atbaidyti gali tiesiog alkotesteris. Alkotesterį turėtų turėti kiekvienas vairuotojas kuris vartoja nors šiek tiek alkoholio. Ir tai svarbu ne tik dėl policijos. Reikia suprasti, kad išgėrus situaciją kartais vertiname neadekvačiai ir keliame pavojų sau, savo artimiesiems ir visiems kitiems eismo dalyviams. Reiktų nusipirkti bent patį paprasčiausią alkotesterį, ir kol jis savo ekrane neparodys nulių tol už vairo nesėskite. Paklaida visada yra, tad geriau nelaukti 0,39. Reiktų sulaukti 0,00.