Naujų butų Kaune kainos

Dauguma žmonių gyvena arba norėtų gyventi mieste. Miestas, palyginus su kaimu turi labai daug privalumų. Mieste gausu parduotuvių, mokyklų, gydymo įstaigų, kavinių, laisvalaikio praleidimo bei daug kitų vietų. Taip pat, mieste yra daug aukštesnis pragyvenimo lygis, nes ten daug lengviau rasti gerai apmokamą darbą. Dažniausiai į miestus kiekvienais metais suplūsta tūkstančiai studentų. Taip pat, miestietišką gyvenimą neretai pasirenka ir jaunos šeimos, kurioms tenka rūpintis ne tik savimi, bet ir vaikais, o mieste tai padaryti yra daug lengviau. Taigi, jei jau nusprendėte persikelti gyventi iš kaimo į miestą, o jei jau gyvenate ten ir norite tiesiog persikraustyti į kitą butą, tuomet jums reiktų žinoti šiek tiek apie būstą mieste. O jei tiksliau, tai – Kaune, nes apie jį šiandien kaip tik ir kalbėsime. Nauji butai Kaune – ar įkandama vidutiniam kauniečiui, kaip naujas butas Vilniuje įkandamas statistiniam vilniečiui?

Taigi, butai Kaune, kaip ir visur kitur, yra kelių tipų – nauji bei seni. Nuo to priklauso ir jų kainos. Žinoma, būsto kainą taip pat lemia ir rajonas, kuriame norite pirktį butą, jei jis yra miesto centre ar netoli jo, tuomet net ir už senos statybos butą teks pakloti nemažą pinigų sumą. Kauno centre 50 kvadratinių metrų butas gali kainuoti apie 40-50 tūkst. eurų. Jei ieškote tokio pat buto, tik naujos statybos, tuomet tokie butai Kaune kainuoja vos ne dvigubai daugiau nei senos statybos. Jei ieškote pigesnio varianto, tada geriau žvalgykitės į butus, kurie yra toliau nuo miesto centro. Užmiestyje, arba 4-5 kilometrus toliau nuo centro, vidutiniškai dviejų kambarių butai kainuoja apie 20-30 tūkst. eurų. Tačiau jeigu norite įsikurti toliau nuo centro, bet gyventi naujame bute, tuomet už naujos statybos butą teks sumokėti apie 70 tūkst. eurų. Naujausi butai Kaune yra statomi kaip tik toliau nuo centro nutolusiuose rajonuose, nes žmonės vis dažniau nori įsikurti toliau nuo miesto šurmulio ir gyventi ramioje vietoje apsuptoje gamtos.

Taigi, galime teigti, kad butai Kaune kainuoja labai įvairiai. Kainos miesto centre bei užmiestyje skiriasi net kelis kartus. Taip pat, kainą įtakoja ir statybos metai, kaimynai bei aplinka, kurioje yra butai. Tad sau tinkamiausią variantą išsirinkti tikrai nebus sunku. Bet kokiu atveju butų statyba kaune daug pigesnė nei statyba Vilniuje. Nekilnojamo turto rinką labai stipriai įtakoja bankai. Tiesiog jie išduodami paskolas reguliuoja rinką. Ne paslaptis, kad daugiau kaip 80% būsto įsigijimo sandorių įvyksta skolinantis. O dažniausiai reikalingos pinigų sumos būna itin didelės ir jos pasiskolinamos būtent iš bankų. Tiesa, paskutiniu metu į tai kišasi ir politikai. Bet reikia pripažinti, kad tai nėra gerai. Nes bet koks rinkos reguliavimas įneša sumaištį. Per laisvai išduodamos paskolos skatina nekilnojamo turto burbulo pūtimąsi. Tačiau itin didelis sugriežtinimas taip pat nėra geras – tada sunku įsigyti būstą, visi nori nuomotis ir  kyla nuomos kaina. Neturtingieji tiesiog patampa dar neturtingesniais.