Patalpų vėdinimo svarba

oro kondicionavimo sistemaDauguma žmonių galvoja, kad svarbiausia namuose yra šiluma, todėl didelis dėmesys skiriamas sandariems langams, kurie, atvėsus orams, nepraleidžia šalčio ir užtikrina malonią šilumą namuose. Taip pat ne mažiau svarbus yra namo apšiltinimas. Ne visi žmonės supranta, kad ne mažiau svarbi kokybiška vėdinimo sistema. Rekuperatoriai užtikrina, kad į patalpas pateks šviežio oro, nebus drėgmės pertekliaus ir pan. O ortakiai, sudaro kanalą oro atėjimui. Ortakiai – tai lankstūs ar standūs vamzdžiai skirti oro srauto nukreipimui į patlapas ir iš patalpų. Dažniausiai ortakiai būna skardiniai, tačiau glai būti ir plastikiniai.

Rekuperatoriai pašalina iš patalpų drėgmės perteklių, todėl nustoja rasoti langai, nepelyja kambarių sienos. Tai puikus sprendimas tiek individualių, tiek daugiabučių namų gyventojams. Rekuperatoriai veikia tyliai, todėl jie tikrai nesukels žmonėms nepatogumų. Taigi norint džiaugtis šviežiu ir gaiviu oru, reikia įsirengti rekuperacinę sistemą. Juk šviežias, grynas oras yra sveikesnis žmogaus organizmui. Be to, kaip jau minėjau, nesudaromos sąlygos pelėsiui plisti. Jeigu pelėsis ant sienų jau atsirado, tuomet rekuperatoriai padės jį išnaikinti. Jei į patalpas nuolat pateks grynas lauko oras, ilgainiui pelėsis išnyks. Rekuperatoriai ir ortakiai dažniausiai jungiami į vientisą sistemą. Ortakiai neglai būti naudojami be rekuperatorių. Tiksliau glai būti, bet naudojimas nebus efektyvus. Ortakiai užtikrina, kad oras kanalais vaikščios ten kur reikia ir jo perdavimas bus efektyvus.

Drėgmę išskiria ir žmogaus organizmas. Tyrimai parodė, jog žmogaus organizmas per parą išskiria maždaug 3 kg. drėgmės. Jeigu į patalpą nepatenka šviežio oro, tuomet drėgmė kaupiasi įvairiose vietose: ant sienų, langų, kambario kampuose ir pan. Jeigu nėra oro cirkuliacijos, atsiranda ne tik pelėsis, bet veisiasi ir įvairūs virusai bei bakterijos. Šiltuoju metų laiku galima atidaryti langą ir visą dieną mėgautis šviežiu oru, tačiau žiemą, kai oras atšąla, tokių galimybių nėra. Tada labai padeda rekuperatoriai, tiekiantys į patalpas šviežią orą. Ortakiai ypatingai reikalingi juso derinant su rekuperaotriais didelėse patalpose – parduotuvėse, renginių salėse. Pavyzdžiui Žalgirio arenoje vykstant įvairiems renginiams magistraliniai ortakiai perduoda didžiulius deguonies kiekius. Jei jų nebūtų – patalpose negalėtų vykti jokie renginiai dėl paprasčiausio deguosnies trūkumo. Be to, ortakiai užtikrina ne tik deguonies, bet ir oro drėgmės pasiskirstymą, apsaugo patalpas nuo rasojimo, pelėssio.

Rekuperatoriai yra šiuolaikiško dizaino, todėl tiks net išrankiausiems klientams. Grotelės turi automatines žaliuzes, kurios atidaromos, kai ventiliatorius veikia ir uždaromos, kai jis išjungiamas. Priekinės grotelės gaminamos iš baltos spalvos plastiko, tačiau galima pasirinkti ir kitokią spalvą bei dizainą.
Rekuperatoriuje esantys keramikiniai filtrai užtikrina, kad šviežias oras į patalpas pateks be vabzdžių, žiedadulkių, dulkių ir kitokių priemaišų. Todėl galite būti tikri, kad į patalpas pateks tik itin švarus oras. Įrengus rekuperacinę sistemą, netrukus pastebėsite, kad pasikeitė net namų kvapas. Net įėjus iš lauko į patalpą, pajusite gaivos ir šviežumo dvelksmą.