Skardos lankstiniai

Be skardos lankstinių praktiškai neapsieina nei vienas stogas, nei vienas langas. Jei turite bent kažkokį ryšį su skarda tai žinote. Ir žinote kad skarda ne klijuojama, ne skardos-lankstiniai-4   virinama, o paprasčiausiai lankstoma. Skardos lankstiniai namus puošia įvairia paskirtimi – dažniausiai sujungiama estetinė ir funkcinė prasmė. Kai uždengiamas namo stogas lieka pakankamai daug ertmių pro kurias gali pūsti vėjas, patekti drėgmė gadinanti pastato konstrukcijas. Dėl to visos šios vietos padengiamos skarda. Pats stogo viršus (kraigas) apskardinamas lenktu skardos profiliu. Stogo šonuose montuojamos skardinės vėjalentės. Jos neleidžia po stogu pūsti vėjui ir apsaugo medines stogo gegnes, medinius stogo apdailos elementus. Stogo apačioje ir namo kampuose montuojama lietaus nuvedimo sistema. Visi šie išvardinti skardos lankstiniai turi funkcinę prasmę, bet ir pagyvina namo išvaizdą kaip papildomi aksesuarai. Lietaus nuvedimo sistema nuo stogo surenka vandenį ir jis išbėga namo kampuose. Ten galima jį surinkti ir panaudoti vaismedžių ar vejų laistymui. Taip pat vanduo nelaša skardos-lankstiniaiant namo sienų, langų ir žmonių einančių pro namo duris. Geriau pasigilinus skardos lankstiniai reikalingi visur aplink namą. Lauko palangės taip pat skardinės. Palangių paskirtis nuvesti vandenį nuo lango ir neleisti jam susigerti į namo sieną.

skardos-lankstiniai-3Iš skardos gaminami įvairūs stogeliai, sniego gaudytuvai, vėtrungės. Iš skardos gaminami ir pristatomi kaminai, kaminų sujungimai. O ir paprasti plytiniai kaminai apskardinami. Iš išorės apskardinami dėl gražesnio estetinio vaizdo bei tvirtumo, apsaugos nuo saulės spindulių, karščio. O iš vidaus montuojamas skardinis įdėklas labai svarbus geram šiuolaikinio pečiaus funkcionavimui. Jis pagerina dūmų trauką, apsaugo plytas nuo kondensato. Prie skardinio įdėklo sunkiau kimba ir suodžiai. Skardos lankstiniai statant namą panaudojami daugybėje vietų. Iš jų gaminami ir profiliai apdailai, gipso montavimui, pakabinamoms durims, ortakiai ir t.t. Renkantis skardos lankstytoją svarbu pasirinkti specialistą su didele patirtimi ir pasidomėti ar jis turi tinkamas stakles. Kuo geresnės staklės tuo ilgesnius gaminius galės pagaminti. Jei staklės trumpos tai tiesiog bus daug sujungimų. Sujungimų visiškai išvengti nepavyks, bet kuo ilgesnės staklės tuo jų bus mažiau.

Skirtingi skardos lankstiniai gaminami iš skirtingo tipo skardos. Skardą apibūdina medžiaga iš ko ji pagaminta, jos storis ir apdirbimas. Prie kamino montuojamos skardos turi būti atsparios karščiui. Namo išorėje skarda turi būti atspari korozijai ir t.t. Skardininkai turi įrangą laipiojimui stogais todėl jie dažnai papildomai uždarbiauja ir valydami kaminus. Kaminų valymas jų papildomas pajamų šaltinis. Todėl jei išsikviesite skardininkus pagalvokite ir ar nelaikas išvalyti kaminą. Kamino valymas apsaugos namus nuo gaisro, pagerins malkų sudegimą.