Teisines paslaugos

teisines paslaugosManote, kad gyvenate ramų gyvenimą ir teisinės paslaugos Jums visiškai nerūpi? Ir Jos nereikalingos nes nesate banditas. Tada toliau neskaitykite, nes teks nusivilti. Pasakysime keletą pavyzdžių kada teisines paslaugos yra tiesiog būtinos:

Vienas iš pavyzdžių yra turto dalybos. Jei tuokiamasi ar skiriamasi teisininkas padės padalinti turtą ar prieš vedybas pasirašyti vedybinę sutartį, kad skyrybų atveju nieko nereiktų dalintis, viskas būtų aišku jau iš anksto. Jei gatvėje įvyks avarija, būsite policijos apkaltintas dėl auto avarijos sukėlimo, bet Jūs nesutiksite su jo sprendimu ir norėsite įrodyti savo nekaltumą, tada jau reikės keliauti į teismą. Kad keliauti į teismą Jums reikės teisininko (advokato pagalbos). Tad čia ir vėl susiduriate su teisinėmis paslaugomis.

Jei norite nebūti apgauti įdarbinimo įmonių siūlančių darbą užsienyje turite su jomis pasirašyti „saugią sutartį“. O jei pradedate nuosavą verslą ir Jums reikia sutarčių šablonų, blankų. Nes nežinote kokiu būdu forminti sutartis su tiekėjais ir klientais vėl reiks teisinės konsultacijos. Kuo toliau tuo dažniau bėdos bus sprendžiamos teisiniu keliu. O kadangi galvoje negalime nešiotis teisės ensiklopedijos reiks samdytis žmogų kuris ją nešojasi (ar bent dalį jos). Joks teisininkas nežino visiškai visų teisės pusių. Jie kaip sportininkai specializuojasi – vieni auto įvykių srityje, kiti – kriminalinių nusikaltimų, treti – finansinių ir t.t. Apskritai čia kalbame tik apie juodąją pusę kai norime apginti savo nekaltumą. Bet teisininkas atlieka toli gražu ne gynimo paslaugas. Teisininkai dažnai tiesiog konsultuoja atsakinėdami į klausimus ar galima kažką padaryti. Tarkim sugalvojote kažkokį verslo planą, bet nežinote ar taip galima elgtis (gal pažeidžiate kokį nors Lietuvos Respublikos įstatymą, teisės aktą). Situacija dar labiau pasudėtingėjo kai tapome Europos Sąjungos nariais. Europos sąjunga pridėjo savo ranką ir teisinė sistema dar labiau pasudėtingėjo. Todėl teisinės paslaugos tampa labiau reikalingos ir deja brangesnės (nors jei esate teisininkas tai Jums tai itin džiugu).

Turbūt tenka per žinias paskutiniu metu matyti klausimą dėl žemės pardavimo užsieniečiams. Kiek daug teisinių klausimų iškyla. Iniciatyvinė žmonių grupė nori skelbti referendumą. Pagal visą teisės sampratą žmonės turi teisę išsakyti savo nuomonę referendumu. Nors yra teigiančių, kad tokio referendumo organizavimas būtų neteisėtas užsiėmimas. Bet kas bus jie Lietuviai nuspręs neparduoti žemės užsieniečiams? Tada greičiausiai prasilenks Lietuvos įstatymai su ES įstatymais ir Lietuvos įstojimu į Europos sąjungą. Norėdami apsaugoti žemes, bet nenorėdami pažeisti įstatymų ir laikytis savo įsipareigojimų Lietuviai apribojo galimybę disponuoti žeme daug fizinių ir juridinių asmenų. Norint įsigyti žemę (tapti jos savininku reikia atitikti nemažai kriterijų). Bet niekas nepagalvojo kad čia vėl bus nelogiškas sprendimas galintis prasilenkti ir su teise. Dabar žemės kaip užstato negali priimti bankai (nes neatitinka reikalavimų), tada negali ūkininkams skolinti pinigų technikai, sėkloms ir visai apyvartai.

Todėl teisinės paslaugos visada svarbios, reikalingos, kad nepapultumėte į tokias kurioziškas situacijas, jei papuola patyrę politikai, verslininkai.